لیفت بدن چیست؟

لیفت بدن چیست؟

لیفت بدن
لیفت بدن

لیفت بدن چیست؟
لیفت بدن یک روش جراحی کانتورینگ بدن است که قسمت میانی بدن، لگن، ران و باسن بدن، را برای ظاهری زیباتر اصلاح می‌ کند.
لیفت بدن برای بیمارانی که با پوست اضافی ناخواسته و چربی های زیرین باقی مانده ناشی از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه مواجه هستند، بسیار عالی است. مطالعات نشان داده اند این روش که به عنوان لیپکتومی کمربند نیز شناخته می‌ شود، یک عمل ایمن و موثر که برای کانتورینگ بهینه کمر است.
برای بیماران ضروری است که تمام جنبه های عمل لیفت بدن بالقوه خود را درک کنند. چه هیجان برای ظاهر جدیدتان باشد یا کمی استرس قبل از عمل، طبیعی است که کمی احساس اضطراب کنید. بنابراین از صحبت کردن درباره این احساسات با پزشک خود خجالت نکشید.


درباره لیفت بدن


از آنجایی که موارد افزایش وزن پس از زایمان و چاقی در سراسر جهان در حال افزایش است، روش‌ های لیفت کردن بی‌ خطر و موثر، عنصر ضروری استراتژی‌ های بازسازی هستند و باید به طور گسترده به بیمارانی که کاهش وزن زیادی را تجربه می‌ کنند ارائه شود.
با وجود روش‌ های بسیار زیادی که برای کانتورینگ بدن وجود دارد، تصمیم‌ گیری در مورد عمل جراحی زیبایی شکم، کوچک کردن بازو، لیفت باسن و لیفت پشت کمر دشوار است. خبر خوب این است که روشی وجود دارد که هر سه مورد را در یک روش جراحی ادغام می کند و به آن لیفت بدن می گویند! این روش به بیماران کمک می کند تا ظاهری محکم تر، استوارتر و تراشیده تر داشته باشند.


فواید لیفت بدن


ظاهری زیباتر
از بین بردن پوست و چربی زائد و ناخوشایند
امکان پوشیدن لباس های مناسب تر
افزایش اعتماد به نفس
دید مثبت تر
زندگی جنسی بهتر
خطوط بدن تقویت شده
تقویت میل و توانایی بیمار برای کاهش وزن


افراد مناسب جراحی


کاندیدای ایده آل برای انجام عمل لیفت بدن، کسی است که با پوست اضافی نامطلوب و آویزان شده، در نتیجه کاهش وزن زیاد یا بارداری مواجه شده است. کاندیداها باید از سلامت خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد روش جراحی خود داشته باشند، که این موارد در مشاوره اولیه شما با پزشکتان در میان گذاشته خواهد شد. مانند هر روش جراحی، انتخاب دقیق بیمار، آموزش و آماده سازی برای به حداقل رساندن عوارض و بهینه سازی نتیجه بسیار مهم است. لطفا توجه داشته باشید که لیفت بدن جایگزین مناسبی برای ورزش و کاهش وزن مناسب نیست و تنها برای از بین بردن پوست و چربی اضافی مناسب است.

جراحی لیفت بدن

آماده سازی


پزشک ابتدا یک ارزیابی فیزیکی و زیبایی شناختی کامل از بدن شما انجام می دهد و به شما توصیه هایی می کند که باید قبل از عمل انجام دهید، مانند:
نکشیدن سیگار
خودداری از مصرف برخی داروها
مصرف منظم داروهای فعلی
خودداری از مصرف برخی غذاها و مایعات خاص
دکتر شما همچنین خطرات بالقوه‌ ای را که می‌ تواند روند درمان شما را پیچیده کند، بررسی می‌ کند، مانند:
فشار خون
عادات خونریزی
عوارض ناشی از هر عمل جراحی قبلی


بهبودی


پس از جراحی، مایعات نواحی تحت درمان تخلیه شده، سپس پانسمان و بانداژ می شوند. دکتر شما دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه مراقبت صحیح از بدن، بعد از عمل به شما می دهد.

نتایج

جراحی لیفت بدن بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است، اما ممکن است یک یا دو سال طول

بکشد تا نتایج نهایی به طور کامل ظاهر شود. برای نظارت بر پیشرفت خود، قرار ملاقات های بعدی را با جراح خود برنامه ریزی کنید. در برخی موارد ممکن است با یک روش نتوان به نتایج مطلوب دست یافت و یا اینکه جراحی دیگری لازم باشد. پیروی از دستورالعمل های پزشک برای موفقیت لیفت بدن شما بسیار مهم است.
مطالعات نشان داده است که بیماران پس از جراحی لیفت بدن، احساس جذابیت و عزت نفس زیادی دارند و ناراحتی های ناشی از پوست اضافی آنها کاهش می یابد. بیماران گزارش کرده اند که احساس شادی، جذابیت و اعتماد به نفس بیشتری دارند. این روش حتی سال ها پس از جراحی، سلامت جسمانی آنها را افزایش داده است.


هزینه


در حالی که برخی از روش های جراحی کاهش وزن ممکن است توسط برخی از برنامه های بیمه پوشش داده شوند، روش های کانتورینگ بدن پس از کاهش وزن مانند لیفت بدن، معمولا به دلیل ماهیت زیبایی و نه مربوط به سلامتی پوشش داده نمی شوند. با این حال، گزینه های تامین مالی آسان و انعطاف پذیری وجود دارد که می تواند این روش را مقرون به صرفه تر کند.


سوالات پر تکرار


لیفت بدن چیست؟


لیفت بدن یک روش جراحی کانتورینگ بدن است که شکل شکم، لگن، ران و باسن بیمار را تغییر می دهد.


آیا بین جراحی زیبایی شکم و لیفت بدن تفاوتی وجود دارد؟


جراحی زیبایی شکم فقط بر روی دیواره جلوی شکم متمرکز است، در حالی که لیفت بدن، کل کمر را در بر می گیرد و نیاز به جراحی در پشت و جلوی بالا تنه دارد.


لیفت بدن چه مواردی را می تواند درمان کند؟


بافت ناهموار
شل شدن پوست
چربی اضافی
افتادگی خطوط بدن
علائم کشش
برآمدگی شکم
رول کمر
آویزان بودن ران ها و پایین باسن
ظاهر صاف باسنخخ

آیا لیفت های بدن ایمن هستند؟


بله، مطالعات نشان داده اند که انجام لیفت بدن بر روی بیمارانی که به درستی انتخاب شده اند بی خطر است. ضروری است که جراح شما به درستی انتخاب شده و دارای گواهینامه معتبر باشد.


چه زمانی نتایج را خواهم دید؟


لیفت بدن نتایج فوری را برای بیماران به ارمغان می‌ آورد، ولی به زمان استراحت قابل توجهی نیز برای بهبودی پس از عمل نیاز دارد.


مدت زمان استراحت چقدر است؟


بیماران باید به مدت چهار تا شش هفته پس از جراحی لیفت بدن، فعالیت های منظم خود را متوقف کنند. ورزش باید شش تا هشت هفته متوقف شود.

نتایج لیفت بدن چقدر طول می کشد؟


اگر بیمار وزن و سبک زندگی سالمی داشته باشد، نتایج لیفت بدن می تواند برای مدت بسیار طولانی باقی بماند.


آیا من یک جای زخم خواهم داشت؟


برخی از جای زخم ها برای عمل لیفت بدن اجتناب ناپذیر خواهد بود. با این حال، اکثر تکنیک‌ های مدرن اجازه می‌ دهند که جای زخم‌ برش‌ ها توسط اکثر لباس‌ های معمول و لباس‌ های شنا پنهان شوند.


آیا می توانم لیفت بدن خود را با روش های دیگر ترکیب کنم؟


لیفت بدن یک جراحی گسترده است، بنابراین به طور کلی توصیه می شود که بیماران به طور جداگانه درمان های اضافی را دریافت کنند تا بدن آنها فرصت یابد که در بین عمل های مختلف به خوبی بهبود یابد.
جمع بندی
در پایان به این تکرار این نکته می‌پردازیم که بادی لیفت یا کشیدن پوست بدن به عملی می‌گویند که طی آن پزشک با ترکیب کردن چندین نوع عمل پوست اضافی و چربی‌های اضافی ناشی از لاغری ناگهانی را از بین می‌برد. این روش مزایا و معایبی دارد که درمورد آنها به تفصیل صحبت کردیم.
فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند.

جراحی لیفت بدن توسط دکتر کامبیز ایزدپناه
اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

+افزودن پروژه شما (لینک رفرال)صفحه اصلی و سایدبار

X
سوالی دارید؟