گروه تلگرام کرونا ویروس

گروه تلگرام کرونا ویروس رفع استرس و ایجاد آرامش

گروه تلگرام کروناویروس برای رفع نگرانی بی مورد و رفع استرس و وحشت از ویروس جدید کرونا ایجاد شده است.

کرونا و کودکان
این روزها همه ی ما نگران شیوع ویروس کرونا هستیم،حق داریم،نگران سلامتی خودمان و اطرافیان مان هستیم .

و می خواهیم هر طور شده ،پیشگیری ها و کارهای لازم را انجام دهیم.
اما آیا حواس ما به کودکان و نوجوانان مان هست؟

حواس مان هست که این فضای مضطرب و نگران چه تاثیراتی بر سلامت روح و روان آنان دارد؟اگر فکر می کنیم کودکان با دیدن نگرانی ما متوجه اهمیت موضوع و مراقبت از خودشان می شوند،سخت در اشتباه هستیم…

انتقال نگرانی و ترس ما هیچ کمکی به کودکان ما برای مراقبت از خودشان نمی کند.
جمله هایی مانند “کرونا آمده!می دانی خیلی خطرناکه،چند نفر مردن؟با دوستانت روبوسی نکن! به چیزی دست نزن! دست هایت را شُستی؟دستت را به دهانت نزن!”

این جمله ها که با چهره ای پریشان و نگران و صدایی مضطرب از سوی ما بزرگسالان بازگو می شود ،در ذهن و روان کودک چنین معنا پیدا می کند که دنیا نا امن شده و خطرناک است و ما والدین توانایی مراقبت از او را نداریم.
در ادامه به چند نکته مهم که برای جلوگیری از روان پریشانی کودکانمان بباید به انها بپردازیم اشاره میکنم:

رفع پانیک و ترس از بیماری

1_بهتر است هنگامی که کودک همراهمان است ،از شنیدن و دزدن خبرها بپرهیزیم.شاید گمان کنیم “کودک با شنیدن این خبرها بیش تر از خودش مراقبت می کند و متوجه وضعیت خاص می شود.”

یا شاید فکر کنیم “بچه ها آن قدر متوجه شرایط نیستند! سرش به کار خودش گرم است و سر گرم بازز اش است !” نه،اصلا چنین نیست. کودکان هم گوش های شنوایی دارند و هم بیننده های دقیقی هستند. پس هم اخبار بد و هم حس و حال ما هنگام دیدن و شنیدن خبر ها بر روی آنها تاثیر می گذارد.
2_قبل از اینکه کودک را مهار کنیم و تحت فشار قرار دهیم باید سعی کنیم محیط را کنترل کنیم،کمتر بیرون غذا بخوریم،بیشتر خانه را تمیز کنیم و…ما بزرگسالان باید الگوی خوبی از رعایت اصول پیش گیری و روش های بهداشتی و مراقبتی برای کودک باشیم و مانند همیشه بیش تر عمل کنیم و کم تر حرف بزنیم.
3_روش های مراقبتی و توصیه های بهداشتی را در کمال آرامش به کودک مان آموزش دهیم.
4_در صورت مشاهده علایم سرماخوردگی و هم چنین علایم اولیه کرونا ویروس خونسردی خود را حفظ کنیم و بدون ترس و استرس به پزشک مراجعه کنیم (باتوجه به سرعت بالای شیوع ویروس کرونا خوشبختانه آمارها نشان می دهد تنها %2 به مرگ می انجامد).

⬅و در پایان باید به این نکته اشاره کنم که تا زنده هستیم و کنار یکدیگریم قدردان هم باشیم و در این روزهای سخت به همنوعان خود کمک کنیم و از پرداختن به حواشی و شایعه هایی که نتیجه ای جز تشدید استرس و ترس مردم را در پی ندارد جداً خودداری کنیم.
#کرونا_ویروس_را_شکست_میدهیم✌

گروه تلگرام کرونا ویروس میتواند به رفع نگرانی کمک کند.

لینگ گروه تلگرام کرونادیروس

منبع عکسها:

بی بی سی انگلیسی

گروه تلگرام پانیک اتک

اشتراک گذاری

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

+افزودن پروژه شما (لینک رفرال)صفحه اصلی و سایدبار

X
سوالی دارید؟